SSM Wisła Płock Rocznik 2003

Początek spotkania należał do nas. W 6 minucie po płaskim dośrodkowaniu piłki z lewej strony przez Kacpra Wiśniewskiego, akcję zamyka Kuba Budzisz i trafia z bliskiej odległości do pustej bramki. Dalej kontrolujemy to spotkanie, ale powoli budzą się gospodarze i dochodzą do strzałów na naszą bramkę. Jedna z ich akcji w bocznej strefie kończy się dośrodkowaniem, które zamieniają na gola w 40 minucie spotkania.

Na początku drugiej połowy meczu, arbiter wskazał na jedenasty metr – rzut karny dla Legionovii.  Nasz bramkarz zachował się znakomicie - broniąc strzał przeciwnika. Zmiany po przerwie bardzo ożywiły grę wiślaków. Gra nabrała tempa co przekłada się na stwarzane sytuacje podbramkowe. Jedną z nich finalizuje Gabriel Wiącek, który po indywidualnej akcji i strzale po długim rogu zamyka wynik spotkania.

KS Legionovia - Wisła Płock   1:2 (1:1)
Bramki dla Wisły: Jakub Budzisz 6’, Gabriel Wiącek 80’

Już od pierwszych minut spotkania przejęliśmy inicjatywę. Kontrolowaliśmy grę i stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie. Niestety po raz kolejny zawodziła skuteczność. W 29 minucie meczu na prowadzenie wyprowadził nas Konrad Rutkowski. Wydawało się, że kolejne bramki to kwestia czasu. Mimo przewagi nie byliśmy w stanie podwyższyć prowadzenia, do przerwy schodziliśmy z jedno bramkową przewagą. Po przerwie nie byliśmy już tym samy zespołem co w pierwszej połowie. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i daliśmy się zepchnąć do defensywy. Zespół przeciwny co raz śmielej atakował czego efektem była bramka wyrównująca. Mimo kilku korekt w składzie nasza gra nie uległa poprawie. Po indywidualnych błędach naszych zawodników tracimy bramki ( kolejny raz tracimy gole po 2 rzutach karnych w meczu). W ostateczności musieliśmy uznać wyższość rywali. Szkoda, że w dwóch połowach tego spotkania pokazaliśmy zupełnie inne oblicza.

SSM Wisła Płock - UKS Talent Warszawa 1:4

Skład: Kaszyński - Szczepanik, Zimny (Burzyński), Kaca, Lewandowski (Rutkowski Kacper) - Budzisz (Wiącek), Paruszewski (Wiśniewski Kuba), Kępczyński, Topczewski, Kacper Wiśniewski (Kostrzewski) - Rutkowski Konrad (Winiarkiewicz)

28/10/2019

Już w 10 minucie meczu straciliśmy bramkę i od razu staraliśmy się odrobić straty. Bramkę wyrównującą zdobyliśmy w 31 minucie, po bardzo dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Kacpra Wiśniewskiego, po którym bramkę strzałem głową zdobył Wiktor Kaca. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Po przerwie mecz był bardzo wyrównany i mógł rozstrzygnąć się na korzyść obydwu drużyn, jednak zawodziła skuteczność, a w Naszej bramce dobrze spisywał się Damian Włosiński. Warto odnotować też dobry występ Adama Kępczyńskiego oraz zawodników, którzy w poprzednich meczach grali mniej minut, a dziś dostali szanse od początku meczu.

Skład: Włosiński - Szczepanik (Budzisz), Kaca, Burzyński, Zimny (Majewski) - Schodowski (Symonowicz), Kepczyński, Kostrzewski (Lewandowski), Topczewski, Kacper Wiśniewski - Wiącek (Winiarkiewicz)

Kolejny mecz i bardzo podobny jego przebieg. W pierwszej połowie meczu byliśmy zespołem lepszym od przeciwnika, ale brakowało wykończenia pod bramką rywala. Nasza gra była zbyt wolna żeby zaskoczyć przeciwnika. Na domiar złego po raz kolejny tracimy bramkę do szatni i do przerwy schodzimy  z jedno bramkową stratą do rywala.

Po przerwie zdominowaliśmy przeciwnika, który dość skutecznie przerywał nasze akcje, rywal bardzo często stosował proste środki - wybijał długą piłkę na naszą połowę gry. Mieliśmy sporo okazji do wyrównania stanu meczu lecz bardzo zawodziła skuteczność naszych ofensywnych zawodników. Nie był to dobry dzień naszych napastników. Dopiero w 75 minucie spotkania udało się złamać przeciwnika. Dawid Szczepanik po indywidualnej akcji wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany. Sędzie podyktował rzut karny, do którego podszedł sam poszkodowany i skutecznie umieścił w piłkę w siatce. Wydawało się, że kolejne bramki dla naszej drużyny to kwestia czasu. Rzeczywistość okazała się dla nas brutalna i w końcówce meczu po kolejnym indywidualnym błędzie obrońcy tracimy bramkę. Strata tych punktów spowodowała, że nie liczymy się już w walce o wyższe cele w tym sezonie.

SSM Wisła Płock - UWKS Legia Warszawa 1:2

Skład: Włosiński - Szczepanik (Budzisz), Burzyński, Adam Wiśniewski, Kacper Wiśniewski - Symonowicz (Kaca), Kępczyński, Kuba Wiśniewski (Paruszewski), Wiącek (Schodowski), Topczewski (Winiarkiewicz - Zimny) - Majewski

16/10/2019

Od początku meczu staraliśmy się narzucić swój styl gry i przejmować kontrolę nad spotkaniem. Byliśmy bardzo zmotywowani aby uzyskać korzystny wynik w tym meczu. Mimo przewagi nie potrafiliśmy w pierwszej połowie strzelić bramki, a na dodatek po indywidualnym błędzie naszego obrońcy w 44 minucie meczu tracimy bramkę do szatni.

Po przerwie chcieliśmy jak najszybciej odwrócić losy meczu. Tutaj trzeba wyróżnić zdecydowanie na plus Dawida Majewskiego, który swoimi akcjami rozruszał grę naszego zespołu. W 52 minucie po kolejnym rajdzie Majewskiego piłka wpada do siatki rywali. Drużyna bardzo pozytywnie zareagowała na odrobienie strat i starała się wyjść na prowadzenie.

Na kolejnego gola musieliśmy poczekać do 77 minuty meczu. Po raz kolejny w roli głównej wystąpił najlepszy zawodnik tego meczu - Majewski, który po podaniu od Kostrzewskiego umieścił piłkę w siatce. Korzystny rezultat udało nam się utrzymać do końca spotkania. Wynik mógł być wyższy jednak w 90 minucie meczu Kuba Burzyński nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Mazur Karczew - SSM Wisła Płock 1:2
Skład: Kaszyński - Szczepanik, Kaca (Wiśniewski Adam), Burzyński, Wiśniewski Kacper - Symonowicz (Rutkowski Konrad) Wiśniewski Kuba, Kępczyński, Wiącek (Topczewski), Winiarkiewicz (Kostrzewski) - Majewski (Paruszewski)

SSM Wisła Płock - Ząbkovia Ząbki 0:5

Jedno ze słabszych spotkań w lidze w naszym wykonaniu. Trzeba jednak podkreślić, że przeciwnik to jeden z najlepiej zorganizowanych zespołów, z którymi mierzymy się w lidze. Pierwsza połowa to bardzo słaba gra naszego zespołu, w której dominowała duża niedokładność. Przez nasze błędy indywidualne musieliśmy bardziej skupić się na grze w defensywie i odpierać ataki rywali. Do przerwy przegrywaliśmy 2:0. Na drugą połowę wyszliśmy pełni wiary w odrobienie strat, czego efektem były odważne akcje w ofensywie naszego napastnika Gabrysia Wiącka - niestety bez skuteczne. Zespół przeciwny wykorzystał również nasze indywidualne błędy po przerwie czego efektem są stracone kolejne 3 bramki. Druga porażka z rzędu powoduje, że musimy wyciągnąć wnioski z naszej gry i jak najszybciej zabrać się do pracy nad wyeliminowaniem błędów i powrotu do dobrej gry, którą prezentowaliśmy w poprzedniej części sezonu.

Skład meczowy: Kaszyński - Szczepanik, Kaca, Burzyński (Zimny), Wiśniewski Kacper (Lewandowski) - Symonowicz (Kostrzewski), Kępczyński (Rutkowski Kacper), Paruszewski (Topczewski), Wiśniewski Kuba, Winiarkiewicz (Rutkowski Konrad) - Wiącek

Drużyna z rocznika 2003 dobrze zaczęła spotkanie uzyskując bramkę w 15 minucie po strzale Gabriela Wiącka z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Michale Symonowiczu. Varsovia przycisnęła i odpowiedziała trafieniem również z „jedenastki”, tym razem po faulu naszego obrońcy. Tuż po przerwie gospodarze uzyskali gole numer dwa i trzy. Najpierw wykorzystując kolejnego karnego odgwizdanego za zagranie rękę, a następnie pakując piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym. Do końca meczu ambitne próby zmiany wyniku naszej młodzieży  nie przyniosły rezultatu kończąc tym samym serię sześciu kolejnych zwycięstw.

UKS Varsovia - Wisła Płock 3:1 (1:1)
Bramka dla Wisły: Gabriel Wiącek 15’ (rz.k.)
Skład: Włosiński Damian – Szczepanik Dawid (Lewandowski Szymon), Wiśniewski Adam, Burzyński Kuba, Wiśniewski Kacper, Symonowicz Michał (Schodowski Krystian), Wiśniewski Kuba (Rutkowski Kacper), Kaca Wiktor (Zimny Mateusz), Paruszewski Bartosz (Topczewski Bartosz), Kossakowski Jan (Winiarkiewicz Szymon), Wiącek Gabriel

Zasłużone zwycięstwo zawodników z rocznika 2003.
Pierwsza połowa nie zapowiadała tak efektownej wygranej. Mozolne próby przedostania się pod bramkę przeciwnika przyniosły efekt w 30 minucie gry w postaci gola strzelonego przez Gabriela Wiącka po akcji Michała Symonowicza.

Druga połowa to już koncert gry naszej młodzieży okraszona pięknymi bramkami. Szczególnie ta strzelona przez Dawida Szczepanika, który w indywidualnej akcji mijał rywali niczym tyczki slalomowe zasłużyła na duże brawa.

Bramki dla Wisły: Gabriel Wiącek 31’, 60’ rz.k., 67’, Dawid Szczepanik 51’, Dawid Majewski 63’

Drużyna Wisły z rocznika 2003 grając przeciętne zawody w 70 minucie prowadziła 3:0. Był to efekt szczęścia i zabójczej skuteczności, ponieważ okazji na strzelenie bramek w tym meczu było jak na lekarstwo. W końcówce gospodarzom udało się strzelić dwa gole, jednak chwała młodym wiślakom za to, że mając słabszy dzień wrócili z trudnego terenu z tarczą.

Bramki dla Wisły: Majewski Dawid 20’, samobójcza 40’, Rutkowski Konrad 70’

UKS Talent Warszawa - SSM Wisła Płock 2:3