SSM Wisła Płock Rocznik 2005

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock podpisał Filip Kraska. Siedemnastoletni bramkarz związał się umową do 30 czerwca 2025 roku.

Semen Holovko to kolejny zawodnik Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, który zasłużył na tytuł Mazovia Młodzieżowca Miesiąca. Przed meczem Wisły Płock z Zagłębiem Lubin zawodnik z rocznika 2005 odebrał nagrody z rąk prezesa klubu Tomasza Marca oraz przedstawiciela Galerii Damiana Falkowskiego.

Absolwent Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, Artur Szymański, podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock!

Drużyna Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock z rocznika 2005 pokonała w pierwszym meczu barażu o udział w Centralnej Lidze Juniorów do lat siedemnastu MOSP Białystok 2:0!

Pełna relacja na stronie internetowej Wisły Płock: TUTAJ

Drużyna Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock z rocznika 2005 w pierwszym spotkaniu barażu o udział w Centralnej Lidze Juniorów do lat siedemnastu podejmie u siebie MOSP Białystok. Początek spotkania został zaplanowany na 22 czerwca, na godzinę 18:30. Transmisja, której sponsorem jest Galeria MAZOVIA, na kanale WisłaPłockTV pod tym linkiem.

Przyznawane za kwiecień 2022 roku wyróżnienie Mazovia Młodzieżowiec Miesiąca trafiło do Artura Szymańskiego. Zawodnik SSM Wisła Płock U-17 przed meczem ze Stalą Mielec odebrał nagrody z rąk prezesa klubu Tomasza Marca oraz przedstawiciela Galerii Damiana Falkowskiego.

Drużyna Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock z rocznika 2005 w piątej kolejce rundy rewanżowej swoich rozgrywek podejmie u siebie Unię Warszawa. Początek spotkania został zaplanowany na 14 kwietnia, na godzinę 14:30. Transmisja, której sponsorem jest Galeria MAZOVIA, na kanale YouTube WisłaPłockTV pod tym linkiem.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że na obóz drugiego zespołu Wisły Płock w Rybniku zostało zaproszonych pięciu zawodników Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock. Każdy z nich został poproszony o kilka słów na ten temat. Na pierwszy ogień idzie Filip Kraska.

Przyznawane za listopad wyróżnienie Mazovia Młodzieżowiec Miesiąca trafiło do Mateusza Bojdzińskiego. Napastnik SSM Wisła Płock U-17 przed meczem z Legią Warszawa odebrał nagrody z rąk prezesa Tomasza Marca oraz przedstawiciela Galerii Mazovia Damiana Falkowskiego.

Zobaczcie zdjęcia ze zwycięskiego meczu drużyny z rocznika 2005 z STF Champion Warszawa, który w niedzielę odbył się na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego.

- Drużyna rocznika 2005 po wznowieniu treningów rozegrała już dwie gry kontrolne. 16 stycznia I zespół  pokonał GKS Bełchatów (2004), zaś II drużyna uległa GKS-owi 2005. Tydzień później okazaliśmy się natomiast lepsi od rówieśników z SMS Włocławek - powiedział trener Łukasz Majewski.

Mecz ostatniej kolejki Ekstraligi U-16 pomiędzy Wisłą Płock, a Zniczem Pruszków dostarczył bardzo dużo emocji. Stawką pojedynku było 4 miejsce w ligowej tabeli. Już po 27 minutach nasza drużyna prowadziła 4:0. Najlepszy tego dnia na boisku Mateusz Tomczyk popisał się hat-trickiem , którego skompletował w 11 min oraz jedno trafienie dołożył Bartosz Frątczak. Warto dodać , że świetnymi asystami popisali się Artur Szymański (2x) oraz Kacper Śladowski. Wisła grała bardzo ofensywnie stwarzając wiele sytuacji bramkowych. Udawało się wychodzić spod wysokiego pressingu krótkimi podaniami co mogło się bardzo podobać. Niestety w końcówce pierwszej połowy tracimy dwie bramki, które dały dużo nadziei zawodnikom z Pruszkowa. Druga połowa , choć dalej bardzo intensywna z obu stron przyniosła tylko jedną bramkę dla drużyny Znicza. Należy pochwalić zawodników z ławki, którzy dali dobry impuls. Drużyna Wisły kończy mecz zwycięstwem 4:3 i w tabeli przeskakuje Znicz. Ten trudny, ale zarazem dobry sezon kończymy na 4 miejscu z 20 pkt, co jest na pewno dobrym wynikiem biorąc pod uwagę , że brały w niej udział drużyny, które w poprzednim sezonie występowały w CLJ U-15.

Bramki : 1:0 Bartosz Frątczak 10' (as. Artur Szymański)
2:0 Mateusz Tomczyk 16' (as. Artur Szymański)
3:0 Mateusz Tomczyk 20' (as. Kacper Śladowski)
4:0 Mateusz Tomczyk 27'
Przeciwnik : 4:1- 33', 4:2- 36', 4:3 58'

Skład: Konrad Kłodawski (46' Filip Kraska), Jakub Mieszkowski (70' Adam Staniszewski), Antoni Zasada, Miłosz Korpowski, Artur Szymański (80' Igor Strzeszewski), Adam Kotarski (59' Jakub Bugdał), Kacper Śladowski, Dawid Kamiński (59' Bartosz Trzemkowski), Bartosz Frątczak (76' Adam Bonkowski), Mateusz Tomczyk, Igor Solarski (70' Sebastian Seidler).

W przedostatniej kolejce ekstraligi niestety przegrywamy 3:1 z Radomiakiem S.A. Trzeba zaznaczyć, że dwie bramki dla gospodarzy padły "po ewidentnych spalonych". Drużyna zagrała na średnim poziomie. Raziła na pewno nieskuteczność pod bramka przeciwnika. W ostatniej kolejce rundy jesiennej 2020/2021, jako gospodarz, zmierzymy się ze  Zniczem Pruszków.

Bramka: Filip Bieniek 43' (as. Dawid Kamiński)
Skład: Filip Kraska (46' Konrad Kłodawski) , Jakub Bugdał (46' Jakub Mieszkowski) , Antoni Zasada , Miłosz Korpowski , Bartosz Trzemkowski (46' Artur Szymański) , Adam Bonkowski (46' Adam Kotarski) , Filip Bieniek , Bartosz Frątczak (72' Igor Strzeszewski) , Julian Kolbus (46' Kacper Śladowski) , Dawid Kamiński (46' Igor Solarski), Mateusz Tomczyk.

W XII kolejce przegrywamy z Escolą Varsovia 6:2, mimo iż do przerwy prowadziliśmy 2:1. Bardzo dobra pierwsza połowa, konsekwentna gra w obronie i kilka okazji bramkowych dały nam prowadzenie do przerwy, po bramkach Mateusza Tomczyka oraz Bartosza Frątczaka. Jednak w drugiej połowie "nie wyszliśmy" z szatni i z niezrozumiałych powodów byliśmy spóźnieni i apatyczni. To spowodowało, że straciliśmy aż 5 bramek w drugiej połowie - co jest niedopuszczalne na tym poziomie rozgrywkowym. Escola to zespół, który w poprzednim sezonie występował z powodzeniem w Centralnej Lidze Juniorów. Po tej porażce zajmujemy 4 miejsce z 17 pkt w Ekstralidze MZPN U-16.

Bramki: 0:1 Mateusz Tomczyk 3', 1:1 przeciwnik 27', 1:2 Bartosz Frątczak 43' (as. Jakub Mieszkowski), 2:2 przeciwnik 49', 3:2 przeciwnik 55', 4:2 przeciwnik 61', 5:2 przeciwnik 72'', 6:2 przeciwnik 88'.
Skład: Konrad Kłodawski (77' Filip Kraska), Jakub Mieszkowski (58' Jakub Bugdał), Antoni Zasada (70' Dawid Kamiński), Miłosz Korpowski, Bartosz Trzemkowski (58' Artur Szymański), Adam Kotarski (67' Adam Bonkowski), Kacper Śladowski ( 67' Julian Kolbus), Bartosz Frątczak (77' Sebastian Seidler), Filip Bieniek, Mateusz Tomczyk, Igor Solarski.

B2 Junior Młodszy Delegatura Płock - Wicher Cieszewo - Wisła Płock 2:5
Bramki: 3x Igor Strzeszewski, Jakub Grzywna, Mateusz Grzybowski
Skład: Mateusz Orzołek, Adam Staniszewski, Cezary Pietrasik, Filip Krupiński, Marceli Kozanecki (46' Dawid Wyrwas), Marcel Wyczałkowski, Kacper Tomaszewski, Igor Strzeszewski, Jakub Grzywna, Jakub Żółtowski, Mateusz Grzybowski.

W XI kolejce Ekstraligi U-16 remisujemy na własnym boisku z drużyną STF Champion. Od początku spotkania mecz mógł się podobać ze względu na szybkość rozgrywanych akcji. Obie drużyny były nastawione na grę ofensywną. Mimo straty bramki już w 6', odpowiedzieliśmy trzema trafieniami. 2x Mateusz Tomczyk oraz Antoni Zasada po dośrodkowaniu Adama Kotarskiego. Początek drugiej połowy to nasza dominacja, która niestety nie przyniosła kolejnych bramek. Gdy wydawało się, że pewnie i spokojnie wygramy ten mecz w niewytłumaczalny sposób tracimy bramki w 88' oraz 90+3' (ostatni rzut wolny meczu) i kończymy spotkanie wynikiem 3:3. Zespół musi wyciągnąć wnioski, ponieważ w przeszłości podobna sytuacja miała już miejsce. Zabrakło nam piłkarskiego "cwaniactwa" i w głupi sposób straciliśmy ważne punkty. Remis pozwolił przeskoczyć w tabeli Escolę (przegrała mecz z Polonia Warszawa) i ponownie wskoczyć na 3 miejsce w niezwykle wyrównanej lidze.

Bramki: 0:1 przeciwnik 6', 1:1- Mateusz Tomczyk 24', 2:1- Antoni Zasada 32' (as. Adam Kotarski), 3:1 Mateusz Tomczyk 44' (as. Artur Szymański), 3:2 przeciwnik 88', 3:3 przeciwnik 90+3'

Skład: Filip Kraska, Jakub Mieszkowski (68' Cezary Pietrasik), Antoni Zasada , Miłosz Korpowski, Artur Szymański (59' Bartosz Trzemkowski), Adam Kotarski (64' Adam Bonkowski), Filip Bieniek, Bartosz Frątczak, Kacper Śladowski (84' Jakub Grzywna), Mateusz Tomczyk (81' Szymon Antczak), Igor Solarski (64' Dawid Kamiński).

W X kolejce Ekstraligi (rocznik 2005 SSM Wisły Płock) pokonał w Warszawie UKS Białe Orły 1:0, po bramce w 76 min zdobytej przez Kacpra Śladowskiego (rocznik 2006, rozegrał pierwszy mecz w starszym roczniku w tym sezonie). Mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki niewiele z tego wynikało i do przerwy mieliśmy duże problemy ze stworzeniem dobrych sytuacji. Po przerwie i kilku korektach personalnych oraz taktycznych zespół wyglądał lepiej, ale bramkę zdobył dopiero w końcówce meczu. Cenne punkty pozwoliły nam wskoczyć na 3 miejsce w tabeli.
Bramka: 0:1 - Kacper Śladowski 76'
Skład: Konrad Kłodawski, Jakub Mieszkowski (75' Adam Staniszewski), Antoni Zasada, Miłosz Korpowski, Dawid Kamiński (56' Artur Szymański), Adam Kotarski (77' Igor Strzeszewski), Filip Bieniek, Bartosz Trzemkowski (52' Kacper Śladowski), Bartosz Frątczak (66' Julian Kolbus), Mateusz Tomczyk (72' Sebastian Seidler ), Igor Solarski

B2 Junior Młodszy MZPN Delegatura Płock: Polonia Radzanowo 0:11 Wisła Płock
Po wysokim zwycięstwie w Radzanowie, drugi zespół zapewnił sobie awans do ligi wojewódzkiej.
Bramki: 4x Szymon Antczak, 4x Jakub Grzywna, 2x Szymon Rutkowski, 1x Adam Staniszewski.
Skład: Konrad Kłodawski, Marcel Kozanecki, Cezary Pietrasik, Filip Krupiński, Marcel Mrozowski, Szymon Rutkowski, Igor Strzeszewski (45' Adam Staniszewski), Jakub Grzywna, Dawid Wyrwas, Szymon Antczak, Sebastian Seidler (45' Durczyk).

W IX kolejce ekstraligi przegrywamy z Legią Warszawa, aż 0:5! Przez pierwszych 35 minut, nasz zespół prezentował się naprawdę dobrze na tle najlepszej drużyny w lidze, która do tej pory wygrała wszystkie mecze. Wysoki pressing, który utrudniał grę Legii powodował, że mieliśmy swoje sytuację, niestety nie zamieniły się one na bramki. Po tym okresie gry kontuzji doznał Filip Bieniek. Kilka minut gry w "10" wykorzystali nasi przeciwnicy zdobywając trzy gole, i to właśnie one zdecydowały o dalszych tego spotkania. Zespół nie mógł się podnieść mentalnie i w drugiej połowie Legia kontrolowała przebieg wydarzeń, długo utrzymując się przy piłce i strzelając kolejne dwie bramki (przy dużym udziale nas samych - bramka samobójcza). Drużyna z Warszawy udowodniła, że jest zdecydowanie najlepszym zespołem w lidze i zasłużenie wygrała to spotkanie, lecz rozmiary naszej porażki były za wysokie.

Bramki: 0:1 35' , 0:2 - 39', 0:3- 45', 0:4- 67', 0:5 76'

Skład: Filip Kraska (60' Konrad Kłodawski) , Jakub Bugdał (65' Julian Kolbus), Antoni Zasada, Miłosz Korpowski, Adam Kotarski (70' Adam Bonkowski), Filip Bieniek (50' Jakub Mieszkowski), Bartosz Trzemkowski, Artur Szymański (55' Dawid Kamiński), Bartosz Frątczak ( 80' Jakub Grzywna), Mateusz Tomczyk, Igor Solarski (75' Sebastian Seidler).

W VIII kolejce ekstraligi po niezwykle emocjonującym meczu przy ulicy Konwiktorskiej 6 pokonujemy Polonię Warszawa wicelidera tabeli, z którym na starcie rozgrywek przegraliśmy 1:4. W pierwszej połowie udało nam się zdobyć dwie bramki. W 32' po indywidualnej akcji Filipa Bieńka bramkę zdobywa Bartosz Frątczak, a później tuż przed przerwą, ten sam zawodnik po odbiorze piłki w zorganizowanym pressingu podwyższa rezultat. Polonia zdobyła kontaktową bramkę w 68' po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Mecz stał na wysokim poziomie piłkarskim i bardzo dużej intensywności. Drużynie należą się duże brawa za charakter jaki pokazali w tym meczu z wyżej notowanym rywalem.

Bramki:
0:1- Bartosz Frątczak 32' (as. Filip Bieniek)
0:2- Bartosz Frątczak 45'
1:2 przeciwnik 68'

W VI kolejce Ekstraligi U-16 zespół SSM Wisła Płock, rocznika 2005 zmierzył się z Radomiakiem Radom. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, dobrej postawie w budowaniu akcji ofensywnych udało się zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był Miłosz Korpowski (rzut karny wywalczył Filip Bieniek). Drużyna grała dobrze, lecz bardzo nieskutecznie. Natomiast druga połowa to dużo problemów naszego zespołu. Wiele strat oraz dopuszczanie zespołu z Radomia do sytuacji, który po rzucie rożnym w 80 min doprowadził do wyrównania. Goście tylko kilka minut cieszyli się z wyrównania, ponieważ po akcji Igora Strzeszewskiego, w której wywalczył drugi rzut karny dla naszej drużyny bramkę zdobył ponownie kapitan Miłosz Korpowski. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Mateusz Tomczyk.

Bramki:
1:0- Miłosz Korpowski 40' (as. Filip Bieniek)
1:1 - przeciwnik 80'
2:1 - Miłosz Korpowski 86' (as. Igor Strzeszewski)
3:1- Mateusz Tomczyk

Skład: Filip Kraska, Cezary Pietrasik (66' Jakub Mieszkowski), Antoni Zasada, Miłosz Korpowski, Artur Szymański (60' Piotr Koper),  Adam Kotarski (82' Szymon Antczak), Filip Bieniek, Tran Xuan Manh (57' Mateusz Tomczyk), Bartosz Trzemkowski (66' Jakub Bugdał), Bartosz Frątczak (79' Igor Strzeszewski), Igor Solarski (71' Julian Kolbus).

Szopen Sanniki 1:15 SSM Wisła Płock

Bramki:  Sebastian Seidler x4, Matuesz Kornatowski x2, Adam Cytacki x2, Jakub Grzywna x2 Dawid Kamiński x1, Adam Bonkowski x 1, Kacper Błaszkiewicz x1, Matuesz Orzołek x 1,  samobójcza x1

Skład: Mateusz Orzołek, Arkadiusz Nowacki, Filip Krupiński, Adam Bonkowski, Marcel Kozanecki, Jakub Grzywna, Kacper Błaszkiewicz, Dawid Kamiński , Adam Cytacki, Sebastian Seidler, Mateusz Kornatowski