Turniej Biologiczny - taką roboczą nazwę nosi organizowany przez nasz klub oraz Fundację Ekstraklasy turniej, który 23 listopada odbędzie się na obiektach Wisły oraz Stoczniowca Płock. Do poszczególnych kategorii (U-13, U-14, U-15) zawodnicy zostaną przydzieleni według ich wieku biologicznego, a nie kalendarzowego.

W Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock odpowiednie pomiary w tym kierunku przeprowadził trener przygotowania motorycznego akademii Piotr Polańczyk - powiedział nam Tomasz Śmiechowski, wiceprezes zarządu ds. sportowych. - Dlatego też poza zawodnikami z roczników 2005-2007 w zawodach udział wezmą także chłopcy urodzeni w latach 2004 i 2008, których wiek biologiczny różni się od rówieśników.

Wszystkie akademie ekstraklasy zostały podzielone na cztery grupy. Wisła znalazła się w grupie razem z przedstawicielami Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk oraz Legii Warszawa. Wszystkie drużyny będzie można zobaczyć w akcji w naszym mieście już w najbliższą sobotę na obiektach przy Kolejowej 3 i Łukasiewicza 34.

Rywalizacja odbywać będzie się systemem każdy z każdym (mecze będą trwać po 25 minut), bez liczenia punktów i sporządzania tabeli. W sumie od godziny 10:00 rozegranych zostanie aż 30 spotkań (10 na Stoczniowcu i 20 na Wiśle), a młodzi Nafciarze rozegrają ich łącznie dwanaście - po cztery w każdej kategorii. Już teraz serdecznie zapraszamy do wspierania zawodników SSM Wisły Płock - do zobaczenia na trybunach!

Partnerzy
Patroni medialni

.