Już w sobotę 27.01.2018 na boiskach pod balonem na stadionie Wisły Płock odbędzie się po raz III turniej piłkarski dla dzieci z Domów Dziecka i Placówek Opiekuńczo Wychowawczych – FutboLOVE TUMY Płock 2018.

W trzeciej edycji tego wydarzenia o ciekawe nagrody powalczy 16 drużyn z 8 województw: wielkopolskiego (Kołaczkowo), pomorskiego (Tczew), kujawsko-pomorskiego (Toruń, Włocławek, Lipno, Chełmno, Więcbork), łódzkiego (Zgierz) oraz mazowieckiego (Gostynin, Siedlce, Czernice Borowe, Płock), świętokrzyskiego (Daleszyce), lubelskiego (Komarno) i zachodniopomorskiego (Szczecin). Łącznie w płockich zawodach wystąpi ponad 160 zawodników. Uczestnicy Turnieju wywodzą się ze specyficznych środowisk i muszą zobaczyć cenne wartości: zdrową rywalizację, grę fair play i życie bez używek. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci poprzez sport kształtowały swoją osobowość oraz sprawność fizyczną. Uważamy, że sport dla tej grupy młodzieży jest odskocznią od codziennego życia. Jest również wspaniałą okazją do nawiązywania nowych przyjaźni, integracji z rówieśnikami z innych miast i udowodnienia sobie, że coś znaczę i potrafię osiągać sukcesy. 

Turniej wzorem lat ubiegłych rozpocznie się o godzinie 9, a zakończy po wielkim finale, którzy przewidziano na godzinę 16.45. Poza sportowymi emocjami wszyscy zgromadzeni tego dnia pod balonem, zobaczą między innymi pokaz judo, WOPR, Gedeon a dodatkowo będą mogli także wziąć udział w różnego rodzaju zabawach sportowych. Organizatorami turnieju są Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock i Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Płocku. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Turniej odbędzie się dzięki sponsorom i darczyńcom, którym bardzo dziękujemy za pomoc: Wisła Płock, Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Fundacja FriDA z Gostynina, Fundacja „Dbamy o Młodych” z Wrocławia, Fundacja „Okruszek Szczęścia” z Torunia, Fundacja „Nadzieja na Mundial”  z Warszawy, Fundacja „Formika Dzieciom” z Parzniewa, Fundacja HAPPY JA, Bizon Płock, MOBILIS, WASKOP.

Partnerzy
Patroni medialni

.