Drużyna Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock z rocznika 2007 wzięła udział w dziesiątym, jubileuszowym turnieju AJA YOPLAIT FUTSAL 2018, zorganizowanym we francuskim Auxerre, które jest miastem partnerskim Płocka.

Zawodnicy trenera Tomasza Włoczewskiego w rozgrywkach grupowych odnieśli komplet zwycięstw. Młodzi Nafciarze w czterech meczach zdobyli 12 bramek, a sami nie stracili żadnej. W fazie pucharowej Wiślacy kolejne spotkanie również wygrali bez starty gola, pokonując 4:0 ekipę z Toucy.

 - W półfinale zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju AJ Auxerre i po emocjonującym widowisku zremisowaliśmy 1:1. O wszystkim decydowały więc rzuty karne, które odbywały się według zasad znanych z amerykańskiej ligi MLS, gdzie zawodnik toczy pojedynek sam na sam z bramkarzem. Lepsi w tym elemencie okazali się miejscowi i to oni awansowali do finału - relacjonował trener Włoczewski.

W rywalizacji o trzecie miejsce płocczanie znów zremisowali 1:1, w związku z czym drugi raz musieli wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Tym razem płocczanie zdobyli jednak dwie bramki i mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad AJ Auxerre 2 oraz zajęcia pozycji na najniższym stopniu podium.

Warto przypomnieć, że tej dużej imprezie piłkarskiej udział wzięło 20 zespołów, w tym dwie zagraniczne. Poza Wisłą byli to zawodnicy z niemieckiego Worms. Zwycięzcą okazał się zespół FC Sens.

W turnieju SSM Wisłę Płock 2007 reprezentowali: Oskar Klat (4 obronione rzuty karne), Marcel Mrozowski (1 bramka), Jakub Sawicki (4 bramki), Kuba Szewczyk (8 bramek), Adrian Ziemkiewicz (3 bramki), Bartosz Borowski (3 bramki), Paweł Kowalski (1 bramka) oraz Wiktor Pankowski (2 bramki).

Wyjazd na turniej zorganizował Urząd Miasta Płocka, przy współudziale Wisły Płock S.A.

Partnerzy
Patroni medialni

.