28/09/2014

Rundę rewanżową rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa  na trudnym terenie w Polonii. Mecz był bardzo zacięty i szybki. W  pierwszej połowie konsekwentnie realizowaliśmy ustaloną taktykę, nie pozwalając  Polonii na zbyt wiele, sami zaś groźnie atakowaliśmy. Do przerwy strzeliliśmy 2 bramki. Najpierw w 30 ‘ akcję Szczepańskiego i dokładne podanie zamienił na bramkę Grzela, a w 37’ strzał w słupek Żłobeckiego wykończył Szczepański. Wiedzieliśmy, że Polonia po przerwie się otworzy i ustaliliśmy sobie taktykę na II połowę. To że strzeliliśmy jeszcze tylko jedną bramkę zawdzięczamy swojej indolencji strzeleckiej i brakowi spostrzegawczości. Akcja Grzeli i strzał na pusta bramkę Majchrzaka w poprzeczkę, czy brak spostrzegawczości Staniszewskiego (mógł podać do Szczepańskiego), sytuacja sam na sam przestrzelona przez Kamińskiego, to tylko niektóre nasze niewykorzystane szanse. Wreszcie 75’ podanie Duchewicza, piękne przyjęcie ze zwodem Majchrzaka, który popędził na bramkę i strzałem po długim rogu w okienko dał nam prowadzenie 0:3.

Musimy popracować nad koncentracją. Zbyt szybko ten mecz uważaliśmy, że się zakończył.
W końcówce bramka na 1:3 i druga sytuacja Polonii w 90’ i mogło być nieciekawie. Uważam, jednak, że w przekroju całego spotkania zasłużyliśmy na to zwycięstwo i pewnie ograliśmy naszego rywala.

Przed nami pauza 2 tygodniowa. Część zawodników zapewne dostanie szanse na grę w II zespole
w meczu pucharowym w środę , jak i ligowym w następny weekend.

Skład:

Chmielewski (46’ Szczepankiewicz), Marciniak, Dobrzyński , Subocz, Staniszewski, Żłobecki (65’ Kamiński), Felbór, Duchewicz, Grzela, Majchrzak (85’ Brzyski), Szczepański

Bramki :

Grzela , as. Szczepański, Szczepański , as. Żłobecki, Majchrzak, as. Duchewicz

Partnerzy
Patroni medialni

.