Władze Wisły Płock oraz Stoczniowca Płock podpisały umowę o wzajemnej współpracy. Stoczniowiec jest trzecim klubem partnerskim, z którym Nafciarze rozpoczęli działania na płaszczyźnie piłki młodzieżowej.

Po świetnie układającej się współpracy z Juventus Academy Toruń i FEA Gostynin nasz klub postanowił wykonać kolejny krok w kierunku rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Następnym klubem, z którym będzie współpracować Wisła został Stoczniowiec Płock. Stoczniowiec Płock to nie tylko doskonale radząca sobie w Lidze Okręgowej drużyna seniorów, ale też praca z dziećmi z Płocka i okolic. W klubie szkolenie odbywa się w grupach U-8, U-10, U-12, U-14 oraz U-19.

- O tym, że warto rozpocząć współpracę zadecydowaliśmy wspólnie. Zarówno my jak i zarząd Wisły Płock zdajemy sobie sprawę, że wspólne działania dwóch płockich klubów stworzą młodym adeptom futbolu z naszego miasta i jego okolic jeszcze większe możliwości i właśnie o to nam wszystkim chodzi - powiedział prezes Stoczniowca Płock Piotr Noga. 

- Po Juventus Academy Toruń oraz FEA Gostynin przyszedł czas na stacjonujący w naszym mieście Stoczniowiec. Wierzymy, że tak jak w przypadku pozostałych klubów partnerskich ta współpraca przyniesie nam wszystkim wymierne korzyści, a najwięcej zyskają na tym początkujący piłkarze z Płocka i okolic. Robimy to dla nich - dodał wiceprezes naszego klubu Tomasz Marzec.

 

Współpraca pomiędzy Wisłą, a Stoczniowcem Płock zakłada:

- współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi (m.in. wspólne rozgrywanie sparingów, udział w turniejach organizowanych przez kluby);

- możliwość odbycia wzajemnych stażów trenerskich przez trenerów grup młodzieżowych;

- możliwość organizacji obozów sportowych;

- możliwość wymiany trenerów;

- udział w różnego rodzaju wydarzeniach, nie tylko sportowych (m.in. konferencje, bale, itp.);

- udział zawodników grup młodzieżowych w meczach LOTTO Ekstraklasy;

- wzajemna dbałość o dobry wizerunek obu klubów.

Partnerzy
Patroni medialni

.