- Tu już nie ma przypadkowych drużyn. Zaproszenia do udziału w turnieju otrzymały zespoły zdecydowanie wyróżniające się na swoim terenie i gwarantujące najwyższy poziom gry – mówił przed turniejem odpowiedzialny za część sportową  trener Maciej Gadowski. Mistrzostwa Ursynowa to ważny sprawdzian i możliwość porównania swoich umiejętności z najlepszymi drużynami z innych makroregionów w danej kategorii wiekowej. To odróżnia nas od wielu komercyjnych turniejów, w których udział może wziąć każdy – mówi trener Gadowski.

Młodzi Nafciarze znaleźli się w grupie B gdzie rywalizowali z drużynami: SEMP I Warszawa, Pogoń Siedlce, Stal Mielec, SMS Resovia Rzeszów, Elana Toruń

W pierwszym meczu minimalnie ulegamy Mistrzowi Jesieni Ligi Warszawskiej drużynie SEMP 0:1.W drugim meczu wygrywamy z kolegami z Elany 2:1, w trzecim po świetnej grze wygrywamy ze Stalą Mielec 2:0, w czwartym wygrywamy z Resovią 5:0 i w ostatnim meczu fazy grupowej remisujemy 1:1 z Pogonią Siedlce zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Drugiego dnia rozgrywamy bardzo dobre spotkanie półfinałowe z MOSP Białystok, gdzie przez większość spotkania prowadzimy grę trafiając dwa razy w słupek. Niestety mecz kończy się bezbramkowym remisem i jesteśmy zmuszeni wykonywać rzuty karne. W rzutach karnych ulegamy zespołowi z Białegostoku i pozostaje nam gra o III miejsce. Niestety chłopcy rozbici psychicznie ulegają 0:1 Mistrzom Śląska zespołowi z Dąbrowy Górniczej i ostatecznie zajmujemy IV miejsce.

Na otarcie łez Wojtek Jakubik otrzymuje tytuł MVP całych zawodów, a drużyna pozostawia po sobie świetne wrażenie. To że zostajemy zapraszani na takie turnieje świadczy o tym, że nasze zespoły są na najwyższym poziomie.

Ogromne podziękowania dla organizatorów za wspaniały turniej oraz rodzinną atmosferę.

Ostateczna kolejność na X Mistrzostwa Ursynowa o Puchar Burmistrza wygląda następująco:
1. MOSP Białystok
2. Stal Mielec
3. MUKP Dąbrowa Górnicza
4. Wisła Płock
5. SMS Resovia Rzeszów
6. SEMP I
7. STF Champion
8. Legia Warszawa
9. Elana Toruń
10. FFA Warszawa
11. SEMP II
12. Pogoń Siedlce

Najlepszym strzelcem turnieju - Dawid Zięba (Stal Mielec) 
Najlepszy bramkarz - Jan Jankiewicz (SEMP I) 
Najlepszy zawodnik MVP - Wojtek Jakubik (Wisła Płock)

Partnerzy
Patroni medialni

.